PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 679 039
ocen
7,8 10 1 679039
7,4 39
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

Istne dzielo sztuki

ocenił(a) film na 10

Ogladalem i nie wierzyłem ze mozna tak skręcić film brak mi slow klimat, muzyka, gra aktorów to jest czysta poezja. Brawo Dla Darrena Aronofsky'ego genialne;))

ocenił(a) film na 8
neero

Również mi się podobał. Wciąga od samego początku, ale końcówka najbardziej wstrząsająca i tak bardzo realna.

ocenił(a) film na 10
alienowa

Wciąga to malo powiedziane... Ja bylem wbity w fotel od pierwszych minut. Chyba nikt nie skręci czegos równie klimatycznego....

ocenił(a) film na 10
alienowa

Końcówka to taka dobitka dla widza od reżysera by utrwalić melacholijny nastrój. Dla mnie WoW

ocenił(a) film na 8
neero

Dokładnie to taka właśnie dobitka aby pozostał po seansie wciąż ten melancholijny klimat.
A oglądałeś może trainspotting z 1996r. ?
Jakoś chodzi za mną ten film od jakiegoś czasu, ale nie mogę się zdecydować.

ocenił(a) film na 10
alienowa

Wybacz za ten opzniony zaplion.. Praktycznie codziennie jestem na filmweb a dzis zobaczylem odpowiedz. Mam cos z powiadominiami.....

A wracajac do tematu, wlasnie nie ogladalem Trainspotting ale musze sie za niego zabrac. Lecz slysAlem ze to nieco inny kaliber filmu i nie ma ich co porownywac

ocenił(a) film na 8
neero

Rozumiem, to rzeczywiście musisz coś mieć z tymi powiadomieniami , kiedy to było 7 miesiecy temu :) ale miło, że odpisałeś. Mi też się kiedyś coś psuło, chyba czasem tak po prostu się dzieje dla tradycji.

Heh ja go też jeszcze nie obejrzałam, ale w sumie znów mi o nim przypomniałeś, więc co, trzeba się za niego zabrać :) Hm w sumie też dobrze wiedzieć iż to nieco inny kaliber aby się zbytnio na coś nie nastawiać, no nic zobaczymy.

ocenił(a) film na 10
alienowa

To ty tez jeszcze nie widzialas Trainspitting.... Myslalem ze masz to za soba ;) Podobno ukazuje wesola strone brania draxow zupelnie odwrotnie niz requiem. Mysle ze warto zobaczyc :)

A z tym psuciem sie to chyba jakis rytual przejscia na filmweb, kazdego to czekaxD

ocenił(a) film na 8
neero

No właśnie nie mam, jakoś zawsze zdarza mi się coś innego obejrzeć , a o tym zapominam :) Jak tu wchodzę to sobie przypominam ;) Hehe czekam na Ciebie z tym filmem chyba :D A tak serio to na pewno warto zobaczyć, tym bardziej iż z tego co napisałeś to trochę inne spojrzenie na ten świat.

Haha chyba masz rację z tym , każdego to czeka, chyba nie znam nikogo kto nie miał z tym problemu :) A naprawiło się już chociaż?

ocenił(a) film na 10
alienowa

Heh mi tez to z glowy wylatuje.... :) Wiec moze to ja czekam na ciebie z seansem :) To kto pierwszy.... Choc moze milo by bylo obrjrzec razem ;)

ocenił(a) film na 8
neero

Coś zapominalscy jesteśmy, może za dużo na głowie, ale przynajmniej sobie wzajemnie przypominamy :)
Teraz taka jesienna pora to tylko zrobić sobie ciepłą herbatkę, wejść pod koc i odpalić film :) To daj znać kiedy to odpalimy w tym samym czasie, żeby potem podzielić się wrażeniami :)

ocenił(a) film na 5
neero

Zaglądając tutaj, spodziewałam się tłoku, ale pomimo spróbuję się przepchać do kogoś, kto może zwrócił uwagę albo wie, albo coś zasłyszał. Czy Aronofsky jest pierwszym, który użył ujęcia subiektywnego (się pewnie jakoś nazywa?), kamery przymocowanej do aktora? (Scena, kiedy laska bodaj wychodzi z budynku, windy od typa po - by tak rzec dla dobra ogółu - innych czynnościach seksualnych, po czym wymiotuje). Ciekawi mnie to, bo za każdym razem, gdy widzę w filmach tożsame rozwiązanie, myślę właśnie o tej scenie:/ A swego czasu coś jarzę wywiad z Aronofskym o tym ujęciu właśnie, ale daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaawno to było. Tak dawno. Pozdrawiam, i z góry dzięki za kogokolwiek odzew:)

ocenił(a) film na 9
karolina_chrzanowska

Pierwszy nie był, bo to zabieg starusieńki. Nazywa się on SnorriCam jeśli to ci pomoże i przyznam, że moja uwagę też przykuł

ocenił(a) film na 5
13Gniewny

"Pierwszy nie był powiadasz".. O to już chyba w ogóle we wszystkim trudno:) Zresztą w tej kwestii za każdym razem nasuwa mi się wers z utworu "Think Harder" iamx, zespołu Chrisa Cornera, który wypowiada słowa "if you think you're doing something special, it's been done". Tak mi się jakoś.. Co - broń panie! - nie znaczy, że należy usiąść i zrzędzić o końcu świata:D Niemniej jednak, dzięki - będzie o czym czytać o pierwszej w nocy;]

ocenił(a) film na 10
neero

A dla mnie to był chyba pierwszy film, przy którym zwróciłam uwagę na ujęcia/kadry i montaż.
Bo nie mogłam wyjść z szoku/zachwytu/zdziwienia/podziwu, jak to jest zrobione?
Robi takie wrażenie, że odbiera mowę i paraliżuje mięśnie (dosłownie po obejrzeniu nie można się ruszyć).
Re we la cja!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones