PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 679 153
oceny
7,8 10 1 679153
7,5 40
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

jest nudny, nic się takiego w nim nie dzieje. Cały czas ćpają i ćpają .. Końcówka była całkiem ok.
Ale to wszystko. Pomysł na film fajny, ale wykonanie denne . 4/10

ocenił(a) film na 1
Amfetamina98

podzielam opinie

ocenił(a) film na 10
Amfetamina98

Gdyby nie właśnie genialne wykonanie tego filmu, w życiu nie dałabym mu 10/10. Zamiast pokazania tego, co widać na zewnątrz, film pokazuje bohaterów "od środka", ich paranoję i życie w iluzji. Niesamowity film, sądzę, że "Requiem(...)" w pełni zasługuje na taką wysoką średnią na filmwebie. Z tym "Cały czas ćpają i ćpają" wydaje mi się, że z lekka przesadzasz i szukasz dziury w całym - przecież widzimy nie tylko narkotyki, ale także telewizję, odchudzanie, seks. Co miałoby być innego, przecież to właśnie o tym jest ten film.

ocenił(a) film na 5
veraeikon

Masz troszkę racji, ale można by też zauważyć że napisałam : " Pomysł na film fajny, ale wykonanie denne "
Ten film by był na prawdę rewelacyjny ! Ale jednak brakowało mi tego czegoś .. co sprawi że z zapartym tchem będę go oglądać .
A poza tym każdy ma inny gust filmowy, nie każdemu musi się podobać ten sam film . ;)
Ale oczywiście nie podważam Twojej opinii . ;)

ocenił(a) film na 6
Amfetamina98

Przede wszystkim brakuje realizmu. No ja osobiscie się zawiodłem bo mówiono mi że ten film mną wstrząśnie a nic takiego się nie stało, ot perypetie głupich ćpunów którzy z własnej winy schodzą na dno przyprawione jakimiś środkami pseudoartystycznymi... ogólnie to nie przepadam za Afronskim łapie się on poważnych tematów i je spłyca

ocenił(a) film na 5
kryszti

Też prawda .Każdy kto go już obejrzał strasznie się nim zachwycał . Wysokie opinie ... Do mnie ten film nie przemówił. Znaczy.. rozumiałam wszytsko jeśli o to chodzi, ale był strasznie nuuuuudny . Na prawdę widziałam dużo lepsze z udziałem naroktyków... itd

ocenił(a) film na 6
Amfetamina98

Ludzie się tym zachwycają chyba głównie dlatego że mówi się im że to arcydzieło i mają się tym jarać... trudno nie rozumieć tego filmu skoro wszystko tam jest uproszczone i spłycone do granic możliwości, może się spodobać ten film dzieciom które nie miały nigdy styczności z narkotykami ale jeżeli ktoś ma swój rozum i wiedzę na ten temat... przedramatyzowana na siłę mający zagrać na emocjach widza tandeta moim zdaniem... choć z drugiej strony idzie dobry przekaz że tak naprawdę wszystko może być narkotykiem.
Dałem temu filmowi pięć, no i może bardziej mi się spodobał gdyby nie to że mówili i pisali że ten film mną wstrząśnie niesamowicie itd a pod konieć to aż śmiać mi się chciało z głupoty głównych bohaterów

ocenił(a) film na 5
kryszti

No wreszcie ktoś się ze mną zgadza, też mi się tak wydaje. Ktoś komuś powie :" Obejrzyj sobie, zajebisty jest " . No a później .... Najbardziej wkurzała mnie chyba ta babka, a może nie sama babka tylko te ucinki, jak brała te tabletki.
Mimo wszystko coś tam prawdą było .. więc dałam 4 .

Amfetamina98

Piszesz, że tylko ćpają i ćpają, ale chyba nie rozumiesz przesłania tego filmu...
Po Twoim nicku można wywnioskować, że masz max 15 lat i nigdy nie miałeś styczności z narkotykami, a Amfetamina napisałeś bo to teraz modne... Końcówka prawdopodobnie podobała Ci się, bo były sceny seksu...
Requiem dla Snu naprawdę jest filmem psychologicznym i nie chodzi mi o to, że wpływa na nasze postrzeganie pewnych spraw tylko, że zmusza nas do pewnych refleksji, a niektórych nawet do zastanowienia się nad swoim życiem, dogłębnie ukazuje widzowi do czego może doprowadzić uzależnienie .
Podsumowując - kompletnie nie zgadzam się z Tobą, ale też nie krytykuję Cię za to, że masz własną opinię na temat tego filmu .

ocenił(a) film na 5
Lukasz_Prynda

Tak , nigdy nie brałam narkotyków . Ale nie chodzi mi o pomysł na film, nie wiem czy nie zauważyłeś ale napisałam "Pomysł na film fajny, ale wykonanie denne" Samo wykonanie mi się nie podobało .. i denerwowała mnie trochę ta babka . ;) To wszystko co mam do powiedzenia. Oczywiście z mojej strony to też nie jest krytyka ani podważanie Twojej opinii . ;) Każdy lubi co innego, mi się po prostu nie podobał, i dlatego założyłam nowy temat ,żeby podzielić się z innymi moim zdaniem na temat tej ekranizacji .

ocenił(a) film na 10
Amfetamina98

Polecam filmy:
"GIA" z Angeliną Jolie
https://www.filmweb.pl/film/Gia-1998-1413
także
"NARKOMANI" z Alem Pacino i Kitty Winn
https://www.filmweb.pl/film/Narkomani-1971-8022
"DZIEWCZYNA Z FABRYKI" ze Sienną Miller
https://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+fabryki-2006-212915
"CZYSTY I TRZEŹWY" z Michaelem Keatonem:
https://www.filmweb.pl/film/Czysty+i+trze%C5%BAwy-1988-4607

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones