PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 679 223
oceny
7,8 10 1 679223
7,5 40
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

Podobne filmy...

ocenił(a) film na 10

Wpisujcie tutaj tytuły filmów, które wam przypominają Pi lub Requiem dla snu (2 wspaniałe dzieła pana Aronofsky'ego). Oba filmy podziwiam i chciałbym obejrzeć inne filmy podobne do tych (klimat, świetnie pokazane co może stać się z człowiekiem i świetne zdjęcia).

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

może takim mądrym filmem, czy wyciskaczem łez jest "Zielona mila" czy "Obłęd"

ocenił(a) film na 10
Zelku

Chodziło mi raczej o film, który tak "masakruje głowę" jak Requiem dla snu czy Pi. W którym muzyka jest w stanie zawładnąć człowiekiem i który pokazuje wszystkie słabości człowieka, do czego może się stoczyć, co może się z nim stać.
Zielona mila jest bardzo dobrym filmem jednak to nie to....
Obłęd obejrzę w najbliższym czasie i wtedy się wypowiem.
Czekam niecierpliwie na kolejne propozycje....

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Jeżeli chodzi o takie filmy to możemy do nich zaliczyć film "Nieodwracalne". Chociaż trzeba mieć do niego mocne nerwy.

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

oj obawiam się że niestety nie ma takiego filmu, ale koniecznie musisz zobaczyć "Obłęd"!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

ocenił(a) film na 10
Zelku

Obejrzałem "Obłęd" - nie mogłem żyć wiedząc, że mam film choć trochę podobny do moich ulubionych. I....................... No prawie, prawie.....
Naprawdę jest to wspaniały film, ale jednak to też nie to co filmy Arronofsky'ego... "Obłęd" przypomina mi raczej "Efekt motyla" (też bardzo dobry). Uwielbiam filmy, które ukazują jak bardzo można "zarysować" psychikę człowieka - "Requiem dla snu", "Pi", no i "Obłęd" też można do nich zaliczyć, jednak szczerze mówiąc trochę mu jeszcze brakuje do dwóch wcześniejszych.
Czekam na kolejna propozycje !!!!!!!

pener_plop_pl

wiesz Pi i Requiem to niepowtarzalne filmy, ale jest jeszcze kilka filmów które wywarły na mnie równie duże wrażenie mianowicie jest to np. Mechaniczna Pomarańcza. Film swoje lata ma ale jest niepowtarzalny. Serdecznie polecam. Jak sobie coś jeszcze przypomne to obiecuje że napisze:-)

_piter_

No nie zapomniałbym:-) jak jeszcze nie oglądałeś to polecam Memento. Bardzo klimatyczny film, super reżyseria i scenariusz Pana Nolana.

pener_plop_pl

tak Obłęd ma podobny klimat a co do zielonej mili to pozostawie bez komentarza jeszcze cos podobnego to może Transpotting ale tylko temat jest podobny

ocenił(a) film na 9
Aniol_z_Piekla_Rodem

Wszystkie wyżej wymienione bardzo dobre! Ale dodam jeszcze MIastu Gniewu (crash)!! Zajebisty film, też niby o normalnym życiu, bardzo polecam. Dla mnie jeszcze forrest gump ,ale to wszyscy pewnie widzieli :P (mój numer 1!)
Jak mi się jeszcze jakiś przypomni to napisze :)
POzdroo!
Ps: Requiem rządzi!!

pener_plop_pl

Polecam 8mm. Długo nie mogłem dojść do siebie. Chociaż nie wiem czy w tym przypadku powinienm ten film wogóle polecać;)

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Ciesze sie , ze lubisz Requiem dla snu i Pi - swietne filmy.
Z checia polecam filmy ktore moga Cie zainteresowac,a wiec:
1.High Art - cos niesamowitego i poruszajacego.
2.Nienawiść - francuskie dobre kino
3.Gia - ze swietna rola Angeliny Jolie
4.Charakter - trzeba zobaczyc choc nie wszystkim sie podoba
5.Cały Almodovar.....oczywiscie jesli ktos lubi "takie" kino

Daj znac jak zobaczysz ktorys z filmow.Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
blyskotliwa_bestia

Aha jeszcze Ameros Peros - ten na pewno bedzie sie podobał.

ocenił(a) film na 10
blyskotliwa_bestia

Aha jeszcze Amores Peros - ten na pewno bedzie sie podobał.

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

city of god bylo ? k-pax tez niezly , amores wybitny, a z klasyki to moze gorzkie gody+ drżące cialo mojego ulubionego registo .bye!!!!!11

ocenił(a) film na 9
Oh_Dae_su

Ja bym jeszcze dorzucił :
American Beauty i K-Pax!!!

Kwic

jesli jeszcze nie widziałes to obejrzyj koniecznie film Oldboy. polecam tez Mechanika.

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Heh.. dawno tutaj nie zaglądałem. Ale piszcie ludzie dalej - szukajmy filmów, które mogłyby konurować z filmami mistrza Aronofsky'ego...
Teraz napiszę coś na temat filmów, które oglądałem i które tu wymieniliście.

Trainspotting - świetny film, podobna narkotykowa tematyka jak w "Requiem dla snu". Pokazane jest co moga one zrobić z człowiekiem (sceny z "pływaniem w kibelku" i człowiekiem na głodzie). Ze wszystkich tutaj wymienionych jest wg mnie najbliższy filmom Aronofsky'go, lecz nadal sporo mu brakuje...
Mechaniczna pomarańcza - również ukazano co można zrobić z człowiekiem i jak nim manipulować niekoniecznie przy pomocy narkotyków. To prawda, że film ma już swoje lata, jednak w filmie wiek przeważnie nie ma większego znaczenia...
Forrest Gump - świetny film o życiu niezwykłego człowieka, którego wszyscy uważali za głupka. Jednak w niczym nie przypomina mi on "Requiem dla snu", ani "Pi".
8 milimetrów - fajny klimat filmu, dobry thriller. Jednak tak jak w przypadku "Forresta Gumpa" - gdzie tutaj podobieństwo ?
Filmy Almodovara - oglądałem "Złe wychowanie", "Porozmawiaj z nią" i "Drżące ciało". Rzeczywiście wspaniałe, szokujące (Podobnie jak filmy pana Darrena) filmy. Szokują one jednak pod względem mocy przedstawionych w nich kontrowersyjnych uczuć, a nie wspaniałym talentem filmowym reżysera i słabościami człowieka - przedstawione przez Almodovara historie w rzeczywistości również by szokowały, natomiast Aronofsky z codziennych historii, na które ludzie są najczęściej obojętni, stworzył naprawdę przejmujący obraz.
K-PAX - poruszający film o dobrym kosmicie chcącym pomóc ludziom... ciekawa fabuła, jednak film swoją formą niczym specjalnym się nie wyróżnia...
American Beauty - słabość dojrzałego mężczyzny do nastoletniej koleżanki jego córki... Bardzo ciekawy, jednak nie tak szokujący jak filmy Aronofsky'ego

W najbliższym czasie mam zamiar obejrzeć "Miasto gniewu" i "Mechanika". Jeszcze pytanie do +pitera+ - "Memento" z którego roku? Jest kilka filmów o tym tytule. I do huboo - "Nienawiść" z 1995?

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Witam ponownie!
Widzę, że odrobiłeś w części pracę domową - to się chwali.
Jeśli chodzi o Nienawiść to tak, ta z 1995 roku.
Pewnie pozostałych filmów nie możesz znaleść, High Art ja znalazłem na DC++.Z pozostałymi nie powinieneś mieć problemu, jeśli oczywiście taki masz.
Polecam przede wszystkim Amore Perros i Charakter.Na pewno Cię zaineresują i zaitrygują.Daj znać jak już bedziesz po... :P
Pozdrawiam.

pener_plop_pl

chodziło mi o Memento z 200 roku. niepowtarzalny klimat filmu. gorąco polecam

pener_plop_pl

chodziło mi o Memento z 2000 roku. niepowtarzalny klimat filmu. gorąco polecam

pener_plop_pl

chodziło mi o Memento z 2000 roku. niepowtarzalny klimat filmu. gorąco polecam

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Widziałem juz kilka filmow ktore wpadly mi gleboko w pamiec pod wzgledem fabuly oraz niesamowitego klinamatu, ktory pozostawia w niewiedzy i zadumie widza przez kilka dni po jego obejrzeniu. Pisze ten post po bezposrednio po objerzeniu filmu "Requim dla snu", i musze stwierdzic ze ten film jest w zupelnosci filmem kulowym spelniajace rangi filmow opisanych w tym "temacie". Tak szczerze mowiac to wiele zastanawia mnie to obejrzeniu takiego filmu i jednoczesnie zdaje sobie sprawe ze rezzyser wlasnie taki mial cel w tym przedsiewzieciu. Inne podobne filmy ktore "zostawyli ryse na mojej glowie" to: Oldboy, Obłęd, Człowiek w ogniu, Skazani na Shawshanke, Crash, Zielona Mila, Amelia, Forrest Gump i to bybylo na tyle. Wiem ze to jest bardzo szeroka ranga filmow o roznorakiej tematyce ale serdecznie olecam te obrazki.

ocenił(a) film na 10
dzes1234

polecam jeszcze mechanika, k-pax, joe black, efekt motyla
podziemny krag!!!

dzes1234

A przeprzszam ale zapomnieliście o wspaniałym Las Vegas parano-Fear and Loathing in Las Vegas. Dla mnie najlepszy film pod tym względem.

dzes1234

A przeprzszam ale zapomnieliście o wspaniałym Las Vegas parano-Fear and Loathing in Las Vegas. Dla mnie najlepszy film z tego gatunku.

ocenił(a) film na 9
chlorian

Jest taki polski film, "Życie ma sens". nakręcony przez Monar i zaraz po chwili schowany do szuflady. Ciężko go znaleźć lecz warto. Nie widziałem ale może też "Piła"? Ktoś coś wie? No i drugi polski film "Symetria" - muzyka robi wrażenie, ujęcia kamer... kawał dobrego kina. Z innej beczki i wogle nie podobne do Requiem - Dom tysiąca ciał. Wyreżyserowany przez Roba Zombie- chore kino ale trzyma poziom ;)

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Obejrzałem "Mechanika" i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał. Podobnie jak w kultowych filmach Mr. Aronofsky'ego w świetny, szokujący sposób ukazano do czego może "stoczyć się" człowiek - rok bezsenności i rana w psychice głównego bohatera zrobiły z niego postać, przerażającą swą niesamowitą chudością (Christian Bale schudł ponoć do tego filmu ponad 30 kg!) i nieobliczalnością. Jego psychika po nieszczęsnym wypadku była naprawdę w beznadziejnym stanie - to doprowadziło do bezsenności i rozkojarzenia spowodowanego przez niewidzialnego dla innych człowieka. Film naprawdę świetny i chyba najbardziej ze wszystkich tu wymienionych przypomina mi "Requiem dla snu" i "Pi". Ciepło, ciepło... ale jednak nadal to nie to samo :]

"Piła" - film ten rzeczywiście może szokować, jednak powoduje to przedstawiona w nim brutalność (np. wyciąganie klucza z wnętrzności znajomego) czy zaskakujące zadania jakie stawia zabójca swym ofiarom. Mimo, iż jest to bardzo dobra produkcja, to na pewno nie porównywałbym do dwóch w/w - są one utrzymane w całkiem innym klimacie.

Wkrótce obejrzę "Skazani na Shawshank", "Miasto Boga" i "Symetrię".

ocenił(a) film na 9
pener_plop_pl

Wiem, inna beczka lecz na mnie miał równie duże wrażenie. "Cienka czerwona linia".Podobieństwo do requiem? hmm, może potraktowanie tematu z różnych stron. Tam mieliśmy 4 osoby różniące się wiekiem, płcią, przeszłością. Tu też mamy ten sam temat wojny i jednej operacji z punktu widzenia człowieka, który da zabić setki ludzi bo "to jego szansa". Człowieka, który żołnierzami na polu walki. Zwykłymi ludźmi. Jest tam kilka ciekawych postaci. Temat potraktowany serio lecz również malowniczo i czasami baśniowo (artyleria i ostrzały - a żołnierze patrzą na papugi). Może nie ma takich scen "gwałtu na psychice widza" (taki opis zimy w requiem spotkałem na jakimś forum) lecz koniec jest równie przygnębiający. Inne podejście, inny temat - to fakt. Czy podobieństwo? Oceńcie sami. Dla mnie jeden z najważniejszych filmów o człowieku w machinie wojennej.

ocenił(a) film na 9
billyboy

... i proszę, nie traktujcie "Życie ma sens" jako filmu gorszego, bo polski, nieznany i zrobiony przez Monar. To żadna tam produkcja o wymowie pedagogiczno moralizatorskiej bez fabuły i z lekkim wątkiem. Tam dużo rzeczy nie wynika wprost, wydarzenia dotykają realiów. Do tego przeskoki, w których trzeba sobie dopowiedzieć parę rzeczy. Jeden raz na ten film to za mało.

ocenił(a) film na 9
billyboy

... i proszę, nie traktujcie "Życie ma sens" jako filmu gorszego, bo polski, nieznany i zrobiony przez Monar. To żadna tam produkcja o wymowie pedagogiczno moralizatorskiej bez fabuły i z lekkim wątkiem. Tam dużo rzeczy nie wynika wprost, wydarzenia dotykają realiów. Do tego przeskoki, w których trzeba sobie dopowiedzieć parę rzeczy. Jeden raz na ten film to za mało.

użytkownik usunięty
pener_plop_pl

"football factory" świetny film z dobrą muzyką, nie za ciężki w odbiorze ale pokazuje co anglicy widzą w piłce nożnej :)
"gangster numer 1" jak dla mnie klimat ponad przeciętną co do "obłędu" no cóż widziałem i niezachwycił mnie za bardzo jak dla mnie odświerzona wersja "efektu motyla" ale to tylko moje zdanie :)

użytkownik usunięty

hehe i zapomniałbym o "acid house" chociarz co do muzyki to nie odgrywa tutaj jakoś porazającej roli :D

pener_plop_pl

Jeśli idzie o filmy z klimatem to mam jedną perełkę. Film co prawda ani trochę nie podobny do "requiem for a dream" czy "pi" ale polecam gorąco. Chodzi mi o film Stanleya Kubricka "The Shining" (Lśnienie). W filmie niby się nic nie dzieje ale muzyka, pomimo oszczędności, powoduje że siedzisz jak na szpilkach. Koniecznie musisz to zobaczyć !!!! Inne filmy Kubricka także polecam np "Full Metal Jacet", "2001 Space Odysey", "Barry Lyndon"

Pozdoro

_mike

"Więzień nienawiści" (w oryginale "American History X")
goraco polecam - robi podobe wrazenie (dla mnie byl nawe mocniejszy od "Requiem...")

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

nie ma takiego drugiego filmu jak requiem dla snu. po prostu nie ma...

krasnal

POGORZELISKO / incendies / 2010

ocenił(a) film na 10
pener_plop_pl

Polecam filmy:
"GIA" z Angeliną Jolie
https://www.filmweb.pl/film/Gia-1998-1413
także
"NARKOMANI" z Alem Pacino i Kitty Winn
https://www.filmweb.pl/film/Narkomani-1971-8022
"DZIEWCZYNA Z FABRYKI" ze Sienną Miller
https://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+fabryki-2006-212915
"CZYSTY I TRZEŹWY" z Michaelem Keatonem:
https://www.filmweb.pl/film/Czysty+i+trze%C5%BAwy-1988-4607

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones